İNGİLİZCE YDS (YABANCI DİL SINAVI) KURSLARI 

 

1-    YDS ÖN HAZIRLIK GRUPLARI

YDS ÖN HAZIRLIK grupları İngilizce seviyesi YDS Eğitimleri için yeterli düzeyde olmayan kursiyerler için uygundur. Kursiyerler daha önce sınava girmiş ise almış olduğu sınav puanına göre, girmemiş ise kurumumuzda ücretsiz olarak düzenlenen SEVİYE BELİRLEME SINAVI sonucuna göre gruplara yönlendirilir.

Ön hazırlık gruplarında adayın İngilizce seviyesine göre dil bilgisi (gramer) konu anlatımı, kelime ezberleme (vocabulary) ve okuma (reading) çalışmaları yapılır. Eğitim soru çözümünden çok konu anlatımı içerir. Amaç adayın konu eksiklerinin tamamlanmasını sağlamaktır. Ön hazırlık eğitimleri Genel İngilizce eğitimlerinden farklı olup, speaking ve listening dersleri içermez.

YDS ÖN HAZIRLIK EĞİTİM TAKVİMİ

Grup Adı

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Ders Günleri

Ders Saat Aralığı

Günlük Ders Saati

Toplam Ders Saati

 

 

ÖN HAZIRLIK

7 KASIM 2015

10 OCAK 2016

CUMARTESİ – PAZAR

10:00 – 13:30

4 Ders Saati

80 Ders Saati

10 KASIM 2015

14 OCAK 2016

SALI – PERŞEMBE

18:30 – 21:45

4 Ders Saati

80 Ders Saati

5 ARALIK 2015

10 OCAK 2016

CUMARTESİ – PAZAR

14:30 – 18:45

5 Ders Saati

60 Ders Saati

7 ARALIK 2015

11 OCAK 2016

PZT – ÇRŞ – CUMA

18:30 – 21:45

4 Ders Saati

60 Ders Saati

2 OCAK 2016

24 OCAK 2016

CUMARTESİ – PAZAR

14:30 – 18:45

5 Ders Saati

40 Ders Saati

4 OCAK 2016

25 OCAK 2016

PZT – ÇRŞ – CUMA

18:30 – 21:45

4 Ders Saati

40 Ders Saati

 

2-    2016 / YDS PROGRAMI

Sadece YDS eğitimine katılmak isteyen adayların İngilizce seviyelerinin en az B2 düzeyde ya da son 2 yıl içindeki sınavdan herhangi birinden 60+ PUAN almış olması gerekmektedir.

Bu bölüm tamamen sınava hazırlık aşamasıdır ve soru çözümü ağırlıklıdır. Sınavda çıkacak olan soru türleri üzerine teknik eğitim verilir. Daha önce çıkmış sınav soruları ve çıkması muhtemel soru tipleri üzerinde çalışmalar yapılır. Kelime ezberleme çalışmaları, paragraf soruları gibi adayların en çok zorlandığı bölümler üzerinde soru çözüm teknikleri uygulamaları gösterilir.

YDS PROGRAMI EĞİTİM TAKVİMİ

Grup Adı

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Ders Günleri

Ders Saat Aralığı

Günlük Ders Saati

Toplam Ders Saati

 

YDS

19 OCAK 2016

7 NİSAN 2016

SALI – PERŞEMBE

18:30 – 21:45

4 Ders Saati

100 Ders Saati

30 OCAK 2016

3 NİSAN 2016

CUMARTESİ – PAZAR

10:00 – 14:15

5 Ders Saati

100 Ders Saati

30 OCAK 2016

3 NİSAN 2016

CUMARTESİ – PAZAR

14:30 – 18:45

5 Ders Saati

100 Ders Saati

8 ŞUBAT 2016

4 NİSAN 2016

PZT – ÇRŞ – CUMA

18:30 – 21:45

4 Ders Saati

100 Ders Saati

 

ÜCRETSİZ DEMO DERSLEMİZE Katılmak İster misiniz?

ü Demo derslerimiz adayların YDS Eğitimlerimiz hakkında fikir edinmelerini sağlamak amacı ile düzenlenmektedir.

ü Dersler ÜCRETSİZ olup, en geç bir gün öncesinden isim yazdırılması gerekmektedir.

 

SEVİYE BELİRLEME SINAVI:

ü  Sınav mini YDS şeklinde yapılacak olup, 1 saat sürecektir. Amaç adayın İngilizce seviyesini belirlemek ve YDS eğitimlerine hazır hale getirmektir.

ü  Sınav ÜCRETSİZ olup, sınava girmek için en geç bir gün önceden isim yazdırılması gerekmektedir.

ü  Sınava katılan tüm adaylara 100 TL İNDİRİM KUPONU verilecektir.

ü  Sınav tarihlerinin programınıza uymaması halinde, bizi arayarak size uygun zamanlarda sınav tarihi alabilirsiniz.

 

 SUN AKADEMİ YDS KURSLARI

 

Yıllardır dil eğitimi vermiş olmanın yarattığı tecrübe ile SUN AKADEMİ – YDS KURSLARI yeni sistemde de çok iddaalı…

Uzman eğitmen kadromuz önderliğinde, özel eğitim sistemi ile yürütülen eğitimlerle YDS’ye bizimle son kez hazırlanın!

Sun Akademi YDS kurslarının amacı; doğru yöntemle, en kısa sürede kursiyerin YDS'den istediği sonucu almasını sağlamaktır. Bu sebeple Sun Akademi YDS kursları öğrenciyi başarıya ulaştıracak en etkili eğitim sistemi ile yürütülmektedir. Sınavlara yönelik uygulamış olduğumuz özel eğitim sistemi, uzman eğitmen kadromuz ve diğer artılarımız bizi diğer kurslar arasından öne çıkarmaktadır. 

 

 

Önceki dönemlerde sağladığımız üstün başarılar sayesinde Sun Akademi olarak kurslarımız yoğun ilgi görmektedir.

Bu ilgiden dolayı tüm kursiyerlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 

ÖĞRENCİ YORULMARI

YDS kurslarımıza katılan ve eğitim sonunda kurumumuz hakkında, eğitmeni, eğitim sistemi gibi konularda görüşlerini bildiren kursiyerlerimizin yorumlarını okumak için,

Öğrenci İzlenimleri Linkini Tıklayınız…


NEDEN SUN AKADEMİ YDS KURSLARI ?

1- ÖZEL EĞİTİM SİSTEMİ

 Sun Akademi YDS Hazırlık Eğitimleri İngilizce öğretim programı değildir! Kişilerin bu eğitim programına katılabilmeleri için en az orta seviye ( intermediate level) ingilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olan öğrenciler ilk girişinde zaman kaybetmeden istediği notu almaktadır.

Sun Akademi YDS kurslarına katılmak isteyen adaylar ingilizce seviyelerinden emin değillerse ücretsiz olarak uygulanan bir seviye tespit sınavına katılırlar. Sınav sonucuna göre kursa kayıt işlemi yapılır ve YDS 'ye hazırlık süreci başlamış olur.

Sınav sonucunda bu kursa katılabilmek için yeterli notu alamayan adaylar genel ingilizce gruplarına alınarak, öncelikle dil seviyelerinin en az orta düzey olması sağlanır.

 YDS eğitimleri genel ingilizce konularının tekrarının yapılması ile başlar ve tüm YDS konularını içeren bir eğitim sürecinden oluşur. Geçmiş yılların YDS soruları ve farklı kaynaklardan itina ile seçilmiş benzer sorular, konusunda uzman Sun Akademi eğitmenlerinin gözetiminde çözümlenir. Yapılan yanlışların ve en çok kullanılan çeldiricilerin çeşitleri, YDS'de en çok çıkan kelimeler, doğru yaklaşım teknikleri eğitimi ile kursiyere aktarılır. 

YDS – TEST TEKNİĞİ EĞİTİMİ : 

YDS türü sınavlarında başarılı olabilmek için iyi derecede İngilizce bilmeniz ne kadar önemli ise "Sınav Tekniğini" bilmekte bi o kadar önemlidir. Sun Akademi YDS eğitimleri Genel İngilizce eğitiminden oldukça farklı olan "Sınav - Test Tekniği" odaklı yürütülmektedir.

 YDS' ye giren birçok kişi, soruların çözümü için süreyi etkin kullanamadığından yakınır. Bu sorunu gidermenin en etkili yolu gene sınav tekniğini iyi anlamaktan geçer. 
Sınav Tekniği Eğitimi; İngilizce dilinde bulunan bazı kalıpların ezberletilmesi değil, bu kalıpların mantığının kursiyere anlatılıp , doğru cevabın en kısa sürede ve birbirine benzeyen diğer seçenekler arasından nasıl tespit edileceğinin öğretilmesi anlamına gelir. 

2- UZMAN EĞİTMEN KADROSU
YDS gibi dilde yetkinlik sınavlarına yönelik eğitim verebilmek için bu alanda özel branşlaşma gerekmektedir. Bu sınavların tekniğine, soru tarzına hakim olmak ve bu tekniği öğrenciye en iyi şekilde aktarabilmek gerekmektedir. Sun Akademi eğitim kadrosu bu vasıflara sahip, yıllardır sadece YDS eğitimleri veren deneyimli eğitmenlerden oluşmaktadır.

3- EĞİTİM DÖKÜMANLARI
Tüm eğitim dökümanları YDS eğitiminde uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanarak, kursiyerlerimize ücretsiz olarak verilmektedir.


--- Sun Akademi Konu Anlatımlı Gramer Kitabı

--- Sun Akademi Soru Bankası (Son 10 yılın çıkmış sınav soruları + özgün sorular )

--- Sun Akademi Kelime Çalışma Kitabı

4- KELİME VE PARAGRAF SORULARINA ÖZEL ÇALIŞMALAR

Hiç şüphesiz ki bu tür sınavlarda adayı en zorlayan bölüm kelime bilgisi ve uzun paragraf sorularıdır. Sun Akademi kelime ezberleme teknikleri ile kursiyerin bu zorlu aşamada başarılı olması sağlanmaktadır. 
Diğer bir bölüm olan uzun paragraf sorularının çözümlenmesi zaman açısından oldukça sıkıntı yaratmaktadır. Ayrıca paragraf içinde yer alan bazı kelimelerin anlamlarını bilmeyen adaylar için doğru cevaba ulaşmak neredeyse imkansız hale gelmektedir. Oysa ki uzman eğitmenlerimiz tarafından öğretilen özel teknikler sayesinde, adaylar doğru cevaba en kısa sürede ulaşarak bu bölümde üstün başarılar elde etmektedirler. 

5-  ÜCRETSİZ EK DERS ve TELAFİ İMKANI

Kursiyerin bazı derslere katılamaması yada derste anlatılan konuyu anlayamaması halinde telafi yada ek ders ihtiyacı doğacaktır. Bu gibi durumlarda kursiyer, kendi eğitim programı ile eş zamanlı olarak ilerleyen diğer gruplara katılarak bu tür eksikliklerini en iyi şekilde telafi edebilmektedir. Stajer yada genel ingilizce eğitmenlerinden değil, kendi eğitmenleri ile ek derse yada telafi fırsatına sahip olan adaylar sınava eksiksiz olarak hazırlanmış olurlar. 

6- DENEME SINAVLARI

Sun Akademi YDS hazırlık sistemine göre konular hafta hafta anlatılmaktadır. Daha sağlıklı sonuçlar alabilmek için tüm konular bittikten sonra ders saatleri dışında öğrencilere deneme sınavları uygulamaktadır. Böylece adaylar deneme sınavları sayesinde kendilerini deneyerek sınava hazır hale gelirler.

7- SINIF KONTENJANI

Eğitim kalitesini önemli derecede arttıran diğer bir faktör de sınıf kontenjanlarıdır. Sun Akademi sınıf kontenjanları 15- 20 kişi ile sınırlıdır. Bu sayede öğrenciye olan ilgi artmakta ve bununla doğru orantılı olarak da başarı oranı artmaktadır. 

8- UYGUN FİYAT ve ÖDEME KOŞULLARI

Sun Akademi vermiş olduğu eğitim kalitesine kıyasla oldukça makul fiyatlarda eğitim vermektedir. Özellikle erken kayıt dönemlerinde yaptığı indirimler ile kursiyerlerine uygun ödeme seçenekleri sunmaktadır.

NOT: Ödeme seçenekleri ile ilgili bizi arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

YDS HAKKINDA

Bilindiği gibi 04.01.2013 Tarihinde ÖSYM tarafından yapılan açıklamada KPDS, ÜDS, TUS, DUS, KPSS …vb İngilizce sınavları kaldırılıp, tüm bu sınavların YDS (Yabancı Dil Sınavı) başlığı altında toplandığı duyurulmuştur.YDS önceden yapılan dil sınavları gibi yılda 2 kez uygulanacaktır.

ÖSYM tarafından yayınlanan ÖRNEK SORULAR için tıklayınız…

PUNALAMA TÜRÜ

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden aşağıdaki gibi değerlendirilir.
90 - 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi
80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi
70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi
60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi
50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi


YDS - KONU DAĞILIMI  

 SORU SAYISI

VOCABULARY / PHRASAL VERB / PREPOSITIONS
(Kelime Bilgisi – Bağlaçlar – Edatlar – Zarflar…vb)

GRAMMAR
(Dilbilgisi – Yapı)

10 

CLOZE TEST - Parçada Numaralanmış Yer
(Bu bölümde verilen 2 adet paragrafta ve bu paragrafların her birinde yer alan 5 adet boşluğun seçeneklerdeki uygun kelime ve kelime grupları ile tamamlanması istenmektedir)

10 

SENTENCE COMPLETION- Cümle Tamamlama

(Soruda yarım bırakılmış cümlelerin, seçeneklerdeki uygun cümle ile tamamlanması istenmektedir)

 10

TRANSLATION - Çeviri ( İngilizce-Türkçe )

 3

TRANSLATION - Çeviri ( Türkçe - İngilizce )

 3

PARAGRAPH COMPLETION - Paragraf Tamamlama
(Paragrafta yer alan 1 adet boşluğun seçeneklerdeki uygun cümle ile tamamlanması istenmektedir)

4

SITUATION - Duruma Uygun İfade
(Soruda belirtilen duruma uygun ifadenin seçenekler arasından bulunması istenir)

KPDS-ÜDS'de yer alan yeni sistemde kaldırılan bölüm 

IRRELEVANT - Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümle 
(Soruda belirlenmiş numaralı cümlelerin hangisinin paragrafın anlam bütünlüğünü bozduğunun bulunması istenir) 

 5

RESTATEMENT - Anlamca En Yakın Cümle 
(Soruda verilmiş cümleye en yakın cümlenin seçenekler arasından bulunması istenir)

 4

DIALOG - Karşılıklı Konuşma 
(Dialog sorusunda belirtilen boşluğun en uygun seçenek ile tamamlanması istenir)

 5

READING - Parçaya Göre
 (Verilen okuma parçalarına göre farklı sorular sorulmaktadır.)

20 

 TOPLAM

80 SORU 

Sun Akademi Parlak Bir Kariyer SUN'ar…


YDS  Eğitim Programı ile ilgili daha detaylı bilgi için

(0312) 431 89 46 nolu telefondan veya sunakademi@sunakademi.com mail adresinden

Eğitim Danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 yds, yds kursu, yds kursları, yds kursu ankara, ankarada yds kursu, yds hazırlık ankara, yds test tekniği, yds kurs, yds kurslar, yds ankara, ankarada yds, ankarada yds kursu veren yerler, yds hazırlık ankara, yds ankara, yds uzmanı, yds çıkmış sorular, yds başvuru, yds sonuçBaşa Git

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.