İNGİLİZCE YDS KURSLARI 

                                                                                             2015 - YDS KURSU / EĞİTİM TAKVİMİ                                      

GRUP

GRUP

DERS

DERS

BAŞLANGIÇ ve

TOPLAM

KONTENJAN

KODU

TÜRÜ

GÜNLERİ

SAATLERİ

BİTİŞ TARİHİ

DERS SAATİ

 

 

ÖN HAZ.

HAFTA

CUMARTESİ

10:00

23.05.2015 

60

UYGUN

1

SONU

PAZAR

14:15

28.06.2015

Ders Saati

 

ÖN HAZ.

HAFTA

PAZARTESİ

18:30

25.05.2015

60

UYGUN

2

İÇİ

ÇARŞAMBA - CUMA

21:45

26.06.2015

Ders Saati

 

ÖN HAZ.

HAFTA

CUMARTESİ

14:30

13.06.2015

30

UYGUN

3

SONU

PAZAR

18:45

28.06.2015

Ders Saati

 

ÖN HAZ.

HAFTA

PAZARTESİ

18:30

29.06.2015

32

UYGUN

4

İÇİ

ÇARŞAMBA - CUMA

21:45

15.06.2015

Ders Saati

 

 

YDS

HAFTA

CUMARTESİ

10:00

04.07 2015

90

UYGUN

1

SONU

PAZAR

14:15

06.09.2015

Ders Saati

 

YDS

HAFTA

CUMARTESİ

14:30

04.07.2015

90

UYGUN

2

SONU

PAZAR

18:45

06.09.2015

Ders Saati

 

YDS

HAFTA

PAZARTESİ

18:30

20.07.2015

88

UYGUN

3

İÇİ

ÇARŞAMBA - CUMA

21:45

07.09.015

Ders Saati

 

 

 

ÖN HAZIRLIK ( 60 SAAT ) + YDS SINAV TEKNİĞİ EĞİTİMİ Bu grup sadece başlangıç düzeyinde İngilizce bilgisine sahip ya da daha önce sınava girmiş 25 - 45 arası puan almış adaylar için uygundur. Genel İngilizce ve Gramer eğitimi verilen “Ön Hazırlık” gruplarında adaylarda iyi derecede İngilizce altyapısı oluşturulur. Ardından YDS eğitimlerine alınarak sınava eksiksiz hazırlanması sağlanır. 

ÖN HAZIRLIK ( 30 SAAT ) + YDS SINAV TEKNİĞİ EĞİTİMİ Bu grup İngilizce bilmesine rağmen uzun süredir İngilizce dilini kullanmayan, ancak genel bir gramer tekrarına ihtiyaç duyan yada daha önceden dil sınavlarından birine girip 45 - 60 arası puan almış adaylar için uygundur. Katılacakları eğitimde adaylar sınavda çıkacak gramer konularının tamamını tekrar ettikten sonra girecekleri YDS sınavına yönelik eğitim alırlar.

YDS SINAV TEKNİĞİ EĞİTİM  Bu grup en az orta derece İngilizce dil seviyesine sahip, günlük hayatta İngilizceyi aktif olarak kullanan yada daha önceden sınava girmiş 60 puan üstü not almış adaylar için uygundur. Katılacakları eğitimde adaylar sadece girecekleri sınava yönelik eğitim alırlar.


 

Yıllardır dil eğitimi vermiş olmanın yarattığı tecrübe ile SUN AKADEMİ – YDS KURSLARI yeni sistemde de çok iddaalı…

Uzman eğitmen kadromuz önderliğinde, özel eğitim sistemi ile yürütülen eğitimlerle YDS’ye bizimle son kez hazırlanın!

Sun Akademi YDS kurslarının amacı; doğru yöntemle, en kısa sürede kursiyerin YDS'den istediği sonucu almasını sağlamaktır. Bu sebeple Sun Akademi YDS kursları öğrenciyi başarıya ulaştıracak en etkili eğitim sistemi ile yürütülmektedir. Sınavlara yönelik uygulamış olduğumuz özel eğitim sistemi, uzman eğitmen kadromuz ve diğer artılarımız bizi diğer kurslar arasından öne çıkarmaktadır. 

 

 

Önceki dönemlerde sağladığımız üstün başarılar sayesinde Sun Akademi olarak kurslarımız yoğun ilgi görmektedir.

Bu ilgiden dolayı tüm kursiyerlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 

ÖĞRENCİ YORULMARI

YDS kurslarımıza katılan ve eğitim sonunda kurumumuz hakkında, eğitmeni, eğitim sistemi gibi konularda görüşlerini bildiren kursiyerlerimizin yorumlarını okumak için,

Öğrenci İzlenimleri Linkini Tıklayınız…


NEDEN SUN AKADEMİ YDS KURSLARI ?

1- ÖZEL EĞİTİM SİSTEMİ

 Sun Akademi YDS Hazırlık Eğitimleri İngilizce öğretim programı değildir! Kişilerin bu eğitim programına katılabilmeleri için en az orta seviye ( intermediate level) ingilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olan öğrenciler ilk girişinde zaman kaybetmeden istediği notu almaktadır.

Sun Akademi YDS kurslarına katılmak isteyen adaylar ingilizce seviyelerinden emin değillerse ücretsiz olarak uygulanan bir seviye tespit sınavına katılırlar. Sınav sonucuna göre kursa kayıt işlemi yapılır ve YDS 'ye hazırlık süreci başlamış olur.

Sınav sonucunda bu kursa katılabilmek için yeterli notu alamayan adaylar genel ingilizce gruplarına alınarak, öncelikle dil seviyelerinin en az orta düzey olması sağlanır.

 YDS eğitimleri genel ingilizce konularının tekrarının yapılması ile başlar ve tüm YDS konularını içeren bir eğitim sürecinden oluşur. Geçmiş yılların YDS soruları ve farklı kaynaklardan itina ile seçilmiş benzer sorular, konusunda uzman Sun Akademi eğitmenlerinin gözetiminde çözümlenir. Yapılan yanlışların ve en çok kullanılan çeldiricilerin çeşitleri, YDS'de en çok çıkan kelimeler, doğru yaklaşım teknikleri eğitimi ile kursiyere aktarılır. 

YDS – TEST TEKNİĞİ EĞİTİMİ : 

YDS türü sınavlarında başarılı olabilmek için iyi derecede İngilizce bilmeniz ne kadar önemli ise "Sınav Tekniğini" bilmekte bi o kadar önemlidir. Sun Akademi YDS eğitimleri Genel İngilizce eğitiminden oldukça farklı olan "Sınav - Test Tekniği" odaklı yürütülmektedir.

 YDS' ye giren birçok kişi, soruların çözümü için süreyi etkin kullanamadığından yakınır. Bu sorunu gidermenin en etkili yolu gene sınav tekniğini iyi anlamaktan geçer. 
Sınav Tekniği Eğitimi; İngilizce dilinde bulunan bazı kalıpların ezberletilmesi değil, bu kalıpların mantığının kursiyere anlatılıp , doğru cevabın en kısa sürede ve birbirine benzeyen diğer seçenekler arasından nasıl tespit edileceğinin öğretilmesi anlamına gelir. 

2- UZMAN EĞİTMEN KADROSU
YDS gibi dilde yetkinlik sınavlarına yönelik eğitim verebilmek için bu alanda özel branşlaşma gerekmektedir. Bu sınavların tekniğine, soru tarzına hakim olmak ve bu tekniği öğrenciye en iyi şekilde aktarabilmek gerekmektedir. Sun Akademi eğitim kadrosu bu vasıflara sahip, yıllardır sadece YDS eğitimleri veren deneyimli eğitmenlerden oluşmaktadır.

3- EĞİTİM DÖKÜMANLARI
Tüm eğitim dökümanları YDS eğitiminde uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanarak, kursiyerlerimize ücretsiz olarak verilmektedir.


--- Sun Akademi Konu Anlatımlı Gramer Kitabı

--- Sun Akademi Soru Bankası (Son 10 yılın çıkmış sınav soruları + özgün sorular )

--- Sun Akademi Kelime Çalışma Kitabı

4- KELİME VE PARAGRAF SORULARINA ÖZEL ÇALIŞMALAR

Hiç şüphesiz ki bu tür sınavlarda adayı en zorlayan bölüm kelime bilgisi ve uzun paragraf sorularıdır. Sun Akademi kelime ezberleme teknikleri ile kursiyerin bu zorlu aşamada başarılı olması sağlanmaktadır. 
Diğer bir bölüm olan uzun paragraf sorularının çözümlenmesi zaman açısından oldukça sıkıntı yaratmaktadır. Ayrıca paragraf içinde yer alan bazı kelimelerin anlamlarını bilmeyen adaylar için doğru cevaba ulaşmak neredeyse imkansız hale gelmektedir. Oysa ki uzman eğitmenlerimiz tarafından öğretilen özel teknikler sayesinde, adaylar doğru cevaba en kısa sürede ulaşarak bu bölümde üstün başarılar elde etmektedirler. 

5-  ÜCRETSİZ EK DERS ve TELAFİ İMKANI

Kursiyerin bazı derslere katılamaması yada derste anlatılan konuyu anlayamaması halinde telafi yada ek ders ihtiyacı doğacaktır. Bu gibi durumlarda kursiyer, kendi eğitim programı ile eş zamanlı olarak ilerleyen diğer gruplara katılarak bu tür eksikliklerini en iyi şekilde telafi edebilmektedir. Stajer yada genel ingilizce eğitmenlerinden değil, kendi eğitmenleri ile ek derse yada telafi fırsatına sahip olan adaylar sınava eksiksiz olarak hazırlanmış olurlar. 

6- DENEME SINAVLARI

Sun Akademi YDS hazırlık sistemine göre konular hafta hafta anlatılmaktadır. Daha sağlıklı sonuçlar alabilmek için tüm konular bittikten sonra ders saatleri dışında öğrencilere deneme sınavları uygulamaktadır. Böylece adaylar deneme sınavları sayesinde kendilerini deneyerek sınava hazır hale gelirler.

7- SINIF KONTENJANI

Eğitim kalitesini önemli derecede arttıran diğer bir faktör de sınıf kontenjanlarıdır. Sun Akademi sınıf kontenjanları 15- 20 kişi ile sınırlıdır. Bu sayede öğrenciye olan ilgi artmakta ve bununla doğru orantılı olarak da başarı oranı artmaktadır. 

8- UYGUN FİYAT ve ÖDEME KOŞULLARI

Sun Akademi vermiş olduğu eğitim kalitesine kıyasla oldukça makul fiyatlarda eğitim vermektedir. Özellikle erken kayıt dönemlerinde yaptığı indirimler ile kursiyerlerine uygun ödeme seçenekleri sunmaktadır.

NOT: Ödeme seçenekleri ile ilgili bizi arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

YDS HAKKINDA

Bilindiği gibi 04.01.2013 Tarihinde ÖSYM tarafından yapılan açıklamada KPDS, ÜDS, TUS, DUS, KPSS …vb İngilizce sınavları kaldırılıp, tüm bu sınavların YDS (Yabancı Dil Sınavı) başlığı altında toplandığı duyurulmuştur.YDS önceden yapılan dil sınavları gibi yılda 2 kez uygulanacak olup, 2014 yılı için aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacağı duyrulmuştur.

2015

YDS SINAV TARİHİ

YDS BAŞVURU TARİHLERİ

YDS İLKBAHAR DÖNEMİ

05.04.2014

 

 YDS SONBAHAR DÖNEMİ

13.09.2014

 

ÖSYM tarafından yayınlanan ÖRNEK SORULAR için tıklayınız…

PUNALAMA TÜRÜ

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden aşağıdaki gibi değerlendirilir.
90 - 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi
80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi
70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi
60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi
50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi


YDS - KONU DAĞILIMI  

 SORU SAYISI

VOCABULARY / PHRASAL VERB / PREPOSITIONS
(Kelime Bilgisi – Bağlaçlar – Edatlar – Zarflar…vb)

GRAMMAR
(Dilbilgisi – Yapı)

10 

CLOZE TEST - Parçada Numaralanmış Yer
(Bu bölümde verilen 2 adet paragrafta ve bu paragrafların her birinde yer alan 5 adet boşluğun seçeneklerdeki uygun kelime ve kelime grupları ile tamamlanması istenmektedir)

10 

SENTENCE COMPLETION- Cümle Tamamlama

(Soruda yarım bırakılmış cümlelerin, seçeneklerdeki uygun cümle ile tamamlanması istenmektedir)

 10

TRANSLATION - Çeviri ( İngilizce-Türkçe )

 3

TRANSLATION - Çeviri ( Türkçe - İngilizce )

 3

PARAGRAPH COMPLETION - Paragraf Tamamlama
(Paragrafta yer alan 1 adet boşluğun seçeneklerdeki uygun cümle ile tamamlanması istenmektedir)

4

SITUATION - Duruma Uygun İfade
(Soruda belirtilen duruma uygun ifadenin seçenekler arasından bulunması istenir)

KPDS-ÜDS'de yer alan yeni sistemde kaldırılan bölüm 

IRRELEVANT - Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümle 
(Soruda belirlenmiş numaralı cümlelerin hangisinin paragrafın anlam bütünlüğünü bozduğunun bulunması istenir) 

 5

RESTATEMENT - Anlamca En Yakın Cümle 
(Soruda verilmiş cümleye en yakın cümlenin seçenekler arasından bulunması istenir)

 4

DIALOG - Karşılıklı Konuşma 
(Dialog sorusunda belirtilen boşluğun en uygun seçenek ile tamamlanması istenir)

 5

READING - Parçaya Göre
 (Verilen okuma parçalarına göre farklı sorular sorulmaktadır.)

20 

 TOPLAM

80 SORU 

Sun Akademi Parlak Bir Kariyer SUN'ar…


YDS  Eğitim Programı ile ilgili daha detaylı bilgi için

(0312) 431 89 46 nolu telefondan veya sunakademi@sunakademi.com mail adresinden

Eğitim Danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 yds, yds kursu, yds kursları, yds kursu ankara, ankarada yds kursu, yds hazırlık ankara, yds test tekniği, yds kurs, yds kurslar, yds ankara, ankarada yds, ankarada yds kursu veren yerler, yds hazırlık ankara, yds ankara, yds uzmanı, yds çıkmış sorular, yds başvuru, yds sonuçBaşa Git

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.